Aneta Kułakowska

radca prawny

Od kilkunastu lat moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności. W oparciu o zdobytą wiedzę i doświadczenie prawne oraz biznesowe, każdego dnia zajmuję się obsługą prawną i pomagam w zakładaniu, organizacji i prowadzaniu spółek.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

Jak wykreślić spółkę z KRS w S24?

Aneta Kulakowska27 listopada 2023Komentarze (0)

Jak wykreślić spółkę z KRS w S24?

O etapach likwidacji spółki z o.o. możecie przeczytać chociażby we wpisie Likwidacja spółki z o.o. w 10 krokach. Jak i zresztą w bezpłatnym ebooku Likwidacja spółki z o.o. krok po kroku. Ostatnim krokiem w procesie likwidacji jest złożenie wniosku o wykreślenie spółki z o.o. z KRS.

Bardzo często jednak pytacie o możliwość wykreślenie spółki z KRS poprzez S24. Dzisiaj w tym krótkim wpisie na nie odpowiadam.

Jak wykreślić spółkę z KRS w S24?

Jak wykreślić spółkę z KRS w S24?

Ostatnim krokiem po zakończeniu likwidacji spółki z o.o. jest złożenie do KRS wniosku o jej wykreślenie. Wniosek składacie do KRS poprzez system Portal Rejestrów Sądowych/e-formularze KRS. Znajdziecie tam wniosek „WNIOSEK O WYKREŚLENIE PODMIOTU Z KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO”. I wyłącznie z tego wniosku korzystacie.

Niestety zła wiadomość jest taka, że w S24 nie macie możliwości złożenia wniosku o wykreślenie spółki z KRS. Poza wnioskiem o rejestrację i wpis zmiany nie ma innego wzorca wniosku.

A to oznacza, że jeśli Wasza spółka została założona w S24 to możecie otworzyć likwidację w S24. Oczywiście pod warunkiem, że nie dokonaliście wcześniej zmiany umowy spółki u notariusza. O otwarciu likwidacji w S24 pisałam we wpisie Uchwała o rozwiązaniu spółki z o.o. w S24 oraz Jak rozpocząć likwidację w S24?

Jednak już po zakończeniu likwidacji wniosek o wykreślenie sporządzacie poprzez system Portal Rejestrów Sądowych/e-formularze KRS. Póki co S24 nie daje Wam takiej możliwości.

O samym wniosku o wykreślenie z KRS będę jeszcze pisać.

Mam nadzieję, że pomogłam 🙂

**********************************************

Jeśli poszukujecie wzorów dokumentów i checklist dla spółki z o.o. to zapraszam Was do sklepu z ebookami. Znajdziecie tam również Checklistę wykreślenie spółki z o.o. z KRS po zakończeniu likwidacji ze wzorami dokumentów

Checklista wykreślenie spółki z o.o. z KRS po zakończeniu likwidacji ze wzorami dokumentów

#autopromocja #produktwłasny

Zapraszam Was do zapoznania się z poprzednimi wpisami:

Jak zgłosić wykreślenie spółki z CRBR?

Czy mogę przeprowadzić likwidację samodzielnie?

Jak cofnąć likwidację spółki z o.o.?

Zatwierdzenie sprawozdania finansowego za 2022 rok w spółce z o.o. w likwidacji

Czy spółkę z o.o. w likwidacji należy zgłosić do CRBR?

Zapraszam również na drugiego bloga o spółce z o.o. Zarząd w spółce z o.o.

Nowy e-KRS znajdziecie na stronie Portalu Rejestrów Sądowych

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: