Aneta Kułakowska

radca prawny

Od kilkunastu lat moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności. W oparciu o zdobytą wiedzę i doświadczenie prawne oraz biznesowe, każdego dnia zajmuję się obsługą prawną i pomagam w zakładaniu, organizacji i prowadzaniu spółek.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

O mnie

Nazywam się Aneta Kułakowska. Jestem radczynią prawną wpisaną na listę w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie, przedsiębiorcą i od stycznia 2018 roku blogerką 🙂

Od kiedy pamiętam zawsze stawałam po stronie słabszych, potrzebujących oraz wymagających wsparcia. Od dziecka miałam poczucie sprawiedliwości, misję obrony słabszych, co wcielałam w życie przyjmując rolę podwórkowego ninja.

W liceum już wiedziałam, że wybiorę studia prawnicze, nie miałam jednak wówczas pojęcia jaką dokładnie dziedziną chciałabym się zająć. Całe studia skupiałam się na prawie karnym i marzyłam o pracy prokuratora. Moja fascynacja uległa zmianie wraz z pierwszą pracą po studiach. Swoją karierę prawniczą rozpoczęłam od pracy w spółce akcyjnej branży budowlanej. Tak też narodziło się moje niesłabnące zainteresowanie spółkami, ale głównie spółka akcyjna i spółką z o.o. oraz prawem handlowym i gospodarczym.

Od kilkunastu lat moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności. Znaczna większość moich Klientów to spółki z o.o. W oparciu o zdobytą wiedzę i doświadczenie prawne oraz biznesowe, każdego dnia zajmuję się obsługą prawną i pomagam w zakładaniu, organizacji i prowadzaniu spółek. Wspieram zarządy spółek w bieżącej działalności, pomagam w rozwiązywaniu problemów prawnych oraz reprezentuję spółki przed sądami. Pomagam też w rozwiązywaniu problemów wspólnikom, prokurentom, radom nadzorczym, a także księgowym i kadrowcom.

Wbrew powszechnej opinii, iż prawnicy tylko prawem żyją, mam też życie poza prawem. Prywatnie jestem partnerką życiową fajnego faceta od IT i mamą małego łobuza, dużo czytam, gotuję i słucham podcastów. Wolny czas spędzam aktywnie. Ćwiczę na siłowni, praktykuję jogę kundalini, medytuję oraz spaceruję. Staram się być uważna oraz dbam o zachowanie równowagi w życiu, tak aby czerpać jak najwięcej przyjemności z pracy zawodowej.

*******************

Czym się zajmuję?

Od kiedy prowadzę blogi prawnicze dostaję zapytania od Czytelników o to czym się zajmuję. Jako radca prawny mogłabym się zajmować wszystkimi możliwymi sprawami z różnych dziedzin prawa. I tak faktycznie było na początku mojej ścieżki zawodowej.

Od wielu jednak lat w swojej praktyce zawodowej skupiam się przede wszystkim na obsłudze prawnej spółek, głównie spółek z o.o., wspierając je w bieżącej działalności. Reprezentuję klientów w sporach sądowych i pozasądowych. Współpracuję ze spółkami z całej Polski, głównie w ramach obsługi zdalnej. Poza udzielaniem konsultacji prawnych zajmuję się:

 • rejestracją spółek w KRS i wprowadzaniem zmian w KRS poprzez Portal Rejestrów Sądowych
 • rejestracją spółek w S24, jak i wprowadzaniem zmian w KRS poprzez S24
 • składaniem dokumentów rocznych do KRS w Repozytorium Dokumentów Finansowych
 • sporządzaniem wszelkiego rodzaju pism, w tym pism procesowych (pozwy, apelacje, sprzeciwy, odpowiedzi na pozew itp.)
 • opiniowaniem i sporządzaniem regulaminów, polityk, porozumień, ugód
 • reprezentacją przed sądem
 • zakładaniem spółek, likwidacją, przekształceniami czy podziałem
 • sporządzaniem dokumentacji dotyczącej zmiany w organach spółek
 • sporządzaniem umów lub statutów spółek
 • prowadzeniem dokumentacji organizacyjno-prawnej organów spółki
 • sporządzeniem protokołów z posiedzeń zarządu, rady nadzorczej, zgromadzenia wspólników oraz walnych zgromadzeń
 • organizacją i obsługą zgromadzeń wspólników, walnych zgromadzeń, posiedzeń rad nadzorczych i zarządów spółek.

Jeśli więc rozważacie skorzystanie z mojego wsparcia to zawsze możecie napisać do mnie maila. Bezpłatnie i niezobowiązująco dokonam wyceny.

Na prowadzonych przeze mnie blogach Zarząd w spółce z o.o. oraz Likwidacja spółki z o.o. znajdziecie mnóstwo pomocnych wpisów, a także bezpłatnych wzorów. Jeśli potrzebujecie indywidualnej konsultacji to zapraszam Was do kontaktu aneta.kulakowska@ak-kancelaria.pl. Ze względu na ilość zobowiązań zawodowych preferuję kontakt mailowy. Odpowiadam na każdego maila w ciągu 24h.

Pozdrawiam Was serdecznie!

radca prawny Aneta Kułakowska