Aneta Kułakowska

radca prawny

Od kilkunastu lat moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności. W oparciu o zdobytą wiedzę i doświadczenie prawne oraz biznesowe, każdego dnia zajmuję się obsługą prawną i pomagam w zakładaniu, organizacji i prowadzaniu spółek.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

Uchwała o rozwiązaniu spółki z o.o. w S24

Aneta Kulakowska14 grudnia 20223 komentarze

Uchwała o rozwiązaniu spółki z o.o. w S24. Jaką datę wpisać?

Dzisiaj krótki wpis o uchwale o rozwiązaniu spółki z o.o. w S24. Ostatnio wpływa od Was naprawdę dużo pytań w temacie uchwały o rozwiązaniu spółki z o.o. w S24. Problematyczna jest głównie kwestia daty w uchwale. I o tym też będzie.

Uchwała o rozwiązaniu spółki z o.o. w S24

Uchwała o rozwiązaniu spółki z o.o. w S24

Jeśli spółka została założona w S24 to możecie podjąć uchwałę o rozwiązaniu spółki w S24 korzystając z zamieszczonego tam wzorca. Od razu we wzorcu wskazujecie czy likwidatorami są członkowie zarządu czy inne osoby. Uchwałę podpisują wszyscy wspólnicy. O tym już wiecie. Pisałam o tym we wpisie Likwidacja w 10 krokach. Przeczytacie również o tym w ebooku, który znajdziecie na blogu.

Zatem po kolei.

Jak uzupełnić uchwałę o rozwiązaniu spółki?

Na początek wpisujecie numer uchwały. Jeśli tego dnia wspólnicy nie podejmowali żadnej uchwały to proponuję wpisać numer 1. Data uzupełni się automatycznie po podpisaniu umowy.

Następnie w paragrafie 1 musicie wpisać datę rozwiązania spółki. […] postanawiają podjąć uchwałę o rozwiązaniu Spółki z dniem ….

Niestety macie problem z tym zapisem. Nie wiecie czy wpisać datę podjęcia uchwały, czy inną datę w przyszłości kiedy chcecie, aby rozpoczęła się likwidacja (data otwarcia likwidacji) czy może wpisać datę zakończenia likwidacji lub wykreślenia z KRS. Co do ostatnich 2 opcji zapewniam, że możecie nie trafić z datą.

Moja rada jest taka, aby wszędzie daty były takie same. Wówczas jest największa szansa, że unikniecie zwrotu wniosku, a data otwarcia likwidacji będzie taka jaką planowaliście.

Przykład

Jeśli chcecie rozpocząć likwidację spółki z dniem 15 grudnia 2022 r. to w par. 1 wpiszcie datę 15.12.2022 r. Potem wszyscy wspólnicy podpisują uchwałę 15.12.2022 r. Datą 15.12.2022 r. będzie data podjęcia uchwały i data otwarcia likwidacji spółki.

W paragrafie 2 wybieracie czy likwidatorami będą członkowie zarządu czy inne osoby. Jeśli inne osoby lub osoba to wpisujecie dane tej osoby/osób (imiona, nazwiska, adres zamieszkania i pesel).

W paragrafie 3 klikacie, że uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia. Następnie wybieracie, że została podjęta jednomyślnie (zakładam, że tak będzie). Następnie pilnujecie, aby wszyscy wspólnicy złożyli podpisy pod uchwałą tego samego dnia. Oczywiście podpisy skladają elektronicznie. Wystarczy profilem zaufanym.

I to jest mój przepis na uniknięcie błędu w uchwale. Sprawdzony w praktyce 🙂

**********************************************

Jeśli poszukujecie wzorów dokumentów i checklist dla spółki z o.o. to zapraszam Was do sklepu z ebookami. Znajdziecie tam również Checklistę S24 otwarcie likwidacji.

Checklista S24 otwarcie likwidacji

#autopromocja #produktwłasny

Zapraszam Was do zapoznania się z poprzednimi wpisami:

5 błędów w protokołach zwyczajnych zgromadzeń wspólników spółki z o.o. w likwidacji

Zatwierdzenie sprawozdania finansowego za 2021 rok w spółce z o.o. w likwidacji

Bilans otwarcia likwidacji

Adres do doręczeń likwidatora

Zapraszam również na drugiego bloga o spółce z o.o. Zarząd w spółce z o.o.

Nowy e-KRS znajdziecie na stronie Portalu Rejestrów Sądowych

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

    { 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

    Justyna 27 grudnia, 2022 o 18:35

    Dzień dobry
    Mam problem jeśli chodzi o uchwałę o rozwiązaniu spółki z o o w trybie s24. Chcę skorzystać ze wzorca, jednak w zakładce podpisów podpowiadają mi się tylko członkowie Zarządu. Nie rozumiem tego, skoro wszędzie jest zamieszczona informacja że podpisują wspólnicy. Czy wspólników mam dodać „ręcznie”?

    Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.
    Pozdrawiam
    Justyna

    Odpowiedz

    Aneta Kulakowska 29 grudnia, 2022 o 16:32

    Pani Justyno,
    jeśli faktycznie tak jest to osoby podpisujące musi Pani wpisać odręcznie.

    Odpowiedz

    Mateusz 22 czerwca, 2023 o 10:14

    Dzień dobry,

    W ostatnim czasie podpisaliśmy umowę spółki przez S24 oraz złozyliśmy wniosek o wpis do KRS, na który otrzymaliśmy decyzję o zwrocie wniosku ze względu na brak odpowiednich załączników.
    W tym wypadku utworzylismy nowy profil/ przedsiębiorstwo, podpisaliśmy kolejną umowę spółki (wymóg systemowy) oraz złożyliśmy kolejny wniosek, tym razem został on już zaakceptowany a wpis dokonany do KRS.
    Pytanie: czy w związku ze zwrotem oryginalnego wniosku, należy podjąć w tym wypadku uchwałę o rozwiązanie spółki utworzonej jako pierwszej?

    Pozdrawiam,

    Odpowiedz

    Dodaj komentarz

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

    Poprzedni wpis:

    Następny wpis: