Aneta Kułakowska

radca prawny

Od kilkunastu lat moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności. W oparciu o zdobytą wiedzę i doświadczenie prawne oraz biznesowe, każdego dnia zajmuję się obsługą prawną i pomagam w zakładaniu, organizacji i prowadzaniu spółek.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

Jak rozpocząć likwidację w S24?

Aneta Kulakowska25 maja 2022Komentarze (0)

Jak rozpocząć likwidację w S24?

Pytanie od Czytelniczki bloga. Faktycznie trochę wpisów na blogu już jest. Brakuje jednak wpisu o możliwości rozpoczęcia likwidacji poprzez system teleinformatyczny S24.

O takiej możliwości wspomniałam jedynie we wpisie Likwidacja spółki z o.o. w 10 krokach.

Jak rozpocząć likwidację w S24?

Jak rozpocząć likwidację w S24?

Spółki z o.o. założone w S24 mogą podjąć decyzję o rozwiązaniu spółki w S24. Warunkiem jest nie dokonanie zmiany umowy spółki w formie aktu notarialnego. Jeśli uchwałę o rozwiązaniu spółki podejmujecie w S24 to również w S24 sporządzacie wniosek o wpis zmian w zakresie otwarcia likwidacji.

Aby dokonać otwarcia likwidacji musicie pamiętać o przygotowaniu kilku dokumentów. Najważniejszym dokumentem jest uchwała o rozwiązaniu spółki. Uchwałą ustalacie od razu czy likwidatorami są członkowie zarządu. A może powołujecie na likwidatorów inne osoby.

Kolejne dokumenty to :

 • zgoda likwidatora na powołanie (nie dołączacie zgody jeśli likwidator podpisuje wniosek do KRS lub udziela pełnomocnictwa pełnomocnikowi do jego złożenia)
 • oświadczenie likwidatora o adresie do doręczeń.

Wniosek KRS o wpis zmian

Po przygotowaniu załączników, załączacie je do wniosku o wpis zmian. Uzupełniacie go. Wniosek o wpis zmian podpisuje likwidator lub likwidatorzy. Nie musicie pilnować zasad reprezentacji. Każdy likwidator może złożyć wniosek o otwarcie likwidacji samodzielnie.

Oświadczenie o adresie do doręczeń i zgodę na powołanie podpisuje każdy likwidator w swoim imieniu. Zwracam uwagę, że zgody i oświadczenia nie znajdziecie we wzorach dokumentów udostępnionych w S24. Musicie je zatem sporządzić samodzielnie i dołączyć jako dokumenty zewnętrzne.

Opłata za wpis zmian w S24 to łącznie 300 zł (200 zł opłata sądowa i 100 zł publikacja w Monitorze Sądowym i Gospodarczym).

Pamiętajcie, że po podpisaniu uchwały o rozwiązaniu spółki macie 7 dni na złożenie wniosku w KRS.

**********************************************

Jeśli poszukujecie wzorów dokumentów i checklist dla spółki z o.o. w likwidacji to zapraszam Was do sklepu z ebookami. Znajdziecie tam również Checklistę S24 otwarcie likwidacji.

Checklista S24 otwarcie likwidacji

Zapraszam Was do zapoznania się z poprzednimi wpisami:

Jakie są skutki powołania skazanego na likwidatora?

Jak dokonać zmiany adresu spółki w likwidacji?

Czy mogę rozwiązać spółkę z o.o. bez przeprowadzania likwidacji?

Ogłoszenie otwarcia likwidacji w Monitorze Sądowym i Gospodarczym

Likwidacja spółki z o.o. w 10 krokach

Zapraszam również na drugiego bloga o spółce z o.o. Zarząd w spółce z o.o.

Nowy e-KRS znajdziecie na stronie Portalu Rejestrów Sądowych

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: