Aneta Kułakowska

radca prawny

Od kilkunastu lat moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności. W oparciu o zdobytą wiedzę i doświadczenie prawne oraz biznesowe, każdego dnia zajmuję się obsługą prawną i pomagam w zakładaniu, organizacji i prowadzaniu spółek.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

Jak zawiesić działalność gospodarczą spółki podczas likwidacji?

Aneta Kulakowska03 lutego 2023Komentarze (0)

Jak zawiesić działalność gospodarczą spółki podczas likwidacji?

Czy można zawiesić działalność gospodarczą spółki podczas likwidacji?

Te pytania powtarzały się w ostatnich mailach od Was. Zatem odpowiem na Wasze pytania. Zapraszam na krótki wpis.

Jak zawiesić działalność gospodarczą spółki podczas likwidacji?

Jak zawiesić działalność gospodarczą spółki podczas likwidacji?

Sporo wpisów w temacie samego zawieszenia działalności spółki z o.o. znajdziecie na blogu zarząd w spółce z o.o. Możecie chociażby zajrzeć do wpisu O zawieszeniu działalności spółki z o.o. po raz kolejny, gdzie jest podsumowanie i linki do innych wpisów. Jak zapewne podejrzewacie działalność spółki z o.o. w likwidacji można zawiesić na takich samych zasadch jak spółkę, która w likwidacji nie jest. Zmiana dotyczy samego zgłoszenia zawieszenia do KRS.

Od 1 lipca 2021 r. możecie zawiesić działalność spółki wyłącznie elektronicznie poprzez Portal Rejestrów Sądowych/e-formularze KRS. Aby dokonać zawieszenia musicie założyć konto w zakładce e-formularze KRS. Po zalogowaniu przygotowujecie wniosek o zawieszenie w systemie i załączacie do niego uchwałę likwidatorów (likwidatora) o zawieszeniu działalności spółki. Ponadto załączacie oświadczenie likwidatora o niezatrudnianiu pracowników. Oświadczenie wystarczy podpisać zgodnie z reprezentacją przez likwidatorów, jeśli jest ich więcej niż jeden.

Załączniki możecie podpisać elektronicznie i załączyć do wniosku. Możecie też zrobić skan wersji papierowej dokumentów i załączyć do wniosku. Musicie jednak pamiętać, aby oryginały przesłać w terminie 3 dni od wysłania wniosku do KRS. Proponuję, aby wówczas przygotować pismo przewodnie, w którym wskażecie sygnaturę złożonego wniosku oraz dokumenty w oryginale, które załączacie do pisma.

Wniosek o wpis zawieszenia działalności spółki nie podlega żadnej opłacie. Opłatę za wpis wnosicie, jeśli dokonujecie przy okazji wniosku innych zmian, które wymagają opłaty.

Wniosek po podpisaniu elektronicznie wysyłacie poprzez system. W ciągu kilku sekund dostajecie powiadomienie wraz z sygnaturą sprawy.

Mam nadzieję, że pomogłam 🙂

**********************************************

Jeśli poszukujecie wzorów dokumentów i checklist dla spółki z o.o. to zapraszam Was do sklepu z ebookami. Znajdziecie tam również Checklistę S24 otwarcie likwidacji.

Checklista S24 otwarcie likwidacji

#autopromocja #produktwłasny

Zapraszam Was do zapoznania się z poprzednimi wpisami:

Uchwała o rozwiązaniu spółki z o.o. w S24

5 błędów w protokołach zwyczajnych zgromadzeń wspólników spółki z o.o. w likwidacji

Zatwierdzenie sprawozdania finansowego za 2021 rok w spółce z o.o. w likwidacji

Bilans otwarcia likwidacji

Zapraszam również na drugiego bloga o spółce z o.o. Zarząd w spółce z o.o.

Nowy e-KRS znajdziecie na stronie Portalu Rejestrów Sądowych

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: