Aneta Kułakowska

radca prawny

Od kilkunastu lat moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności. W oparciu o zdobytą wiedzę i doświadczenie prawne oraz biznesowe, każdego dnia zajmuję się obsługą prawną i pomagam w zakładaniu, organizacji i prowadzaniu spółek.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

Podsumowanie 2021 roku w spółce z o.o. w likwidacji

Aneta Kulakowska27 maja 2022Komentarze (0)

Ci z Was, którzy w praktyce mieli do czynienia z likwidacją społki z o.o. dobrze wiedzą, że proces likwidacji może potrwać kilka lat. A to oznacza, że po każdym zakończonym roku obrotowym czekają Was działania podobne do tych przed rozpoczęciem likwidacji. Zatem przed Wami podsumowanie 2021 roku w spółce z o.o. w likwidacji. Dzisiaj krótko o terminach. W kolejnych wpisach dowiecie się więcej.

Podsumowanie 2021 roku w spółce z o.o. w likwidacji

Podsumowanie 2021 roku w spółce z o.o. w likwidacji

Tak jak to miało miejsce w porzednich dwóch latach, Ministerstwo Finansów wydłużyło czas na sporządzenie sprawozdań finansowych za 2021 rok. Wydłużenie terminu na o 3 miesiące dotyczy również spółek z o.o. w likwidacji. Wydłużeniu podlega także termin na sporządzenie sprawozdania z działalności likwidatora za 2021 rok. Jak również termin na zatwierdzenie tych sprawozdań. Powyższe zmiany mają zastosowanie do obowiązków dotyczących roku obrotowego kończącego się po dniu 29 września 2021 r., jednak nie później niż w dniu 30 kwietnia 2022 r.

Harmonogram na 2022 rok

Poniżej przedstawiam harmonogram na 2022 rok dotyczący podsumowania 2021 roku z uwzględnieniem w/w zmian. Założyłam, że rok obrotowy pokrywa się w spółkach z rokiem kalendarzowym. Zatem likwidator zobowiązany jest:

 • sporządzić roczne sprawozdanie finansowe za 2021 do dnia 30 czerwca 2022 r.
 • sporządzić sprawozdanie z działalności likwidatora za 2021 do dnia 30 czerwca 2022 r.
 • zwołać zwyczajne zgromadzenie wspólników najpóźniej do dnia 30 września 2022 r.
 • złożyć dokumenty do KRS w terminie 15 dni od dnia odbycia zwyczajnego zgromadzenia wspólników. Najpóźniej dnia 15 października 2022 r. jeśli zgromadzenie odbyło się 30 września 2022 r.

Harmonogram terminów będzie się nieco inaczej przedstawiał, jeśli likwidacja zakończyła się w trakcie 2021 roku. Ale o tym na pewno wkrótce.

**********************************************

Jeśli poszukujecie wzorów dokumentów i checklist dla spółki z o.o. to zapraszam Was do sklepu z ebookami. Znajdziecie tam również Checklistę wykreślenie spółki z o.o. z KRS po zakończeniu likwidacji ze wzorami dokumentów

Checklista wykreślenie spółki z o.o. z KRS po zakończeniu likwidacji ze wzorami dokumentów

#autopromocja #produktwłasny

Zapraszam Was do zapoznania się z poprzednimi wpisami:

Jak rozpocząć likwidację w S24?

Jak dokonać zmiany adresu spółki w likwidacji?

Czy mogę rozwiązać spółkę z o.o. bez przeprowadzania likwidacji?

Ogłoszenie otwarcia likwidacji w Monitorze Sądowym i Gospodarczym

Zapraszam również na drugiego bloga o spółce z o.o. Zarząd w spółce z o.o.

Nowy e-KRS znajdziecie na stronie Portalu Rejestrów Sądowych

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: