Aneta Kułakowska

radca prawny

Od kilkunastu lat moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności. W oparciu o zdobytą wiedzę i doświadczenie prawne oraz biznesowe, każdego dnia zajmuję się obsługą prawną i pomagam w zakładaniu, organizacji i prowadzaniu spółek.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

Jak dokonać zmiany adresu spółki w likwidacji?

Aneta Kulakowska27 kwietnia 2022Komentarze (0)

Jak dokonać zmiany adresu spółki w likwidacji? Kto podejmuje decyzję o zmianie adresu? Jakich formalności należy dokonać? Czy w ogóle można dokonać zmiany adresu w trakcie likwidacji?

To pytania, które wpłynęły na maila od Czytelniczki bloga.

Jak dokonać zmiany adresu spółki w likwidacji?

Jak dokonać zmiany adresu spółki w likwidacji?

Możecie dokonać zmiany adresu spółki w trakcie likwidacji. Zresztą wygaszanie działalności spółki bardzo często niesie za sobą konieczność zmian, w tym zmiany adresu. Zwykle powoduje zmianę biura na tańsze albo w ogóle rezygnację z wynajmu biura. Zmiana adresu spółki niewiele się różni od zmiany adres spółki przed likwidacją. Jeśli umowa spółki nie wprowadza w tym zakresie szczególnych zapisów to decyzję podejmują likwidatorzy.

Zwracam uwagę, że w tym przypadku chodzi o zmianę adresu na terenie siedziby spółki. Adres jest konkretyzacją siedziby, poprzez podanie ulicy, numeru budynku, ewentualnie lokalu. O ile siedzibę spółki ustalają jej wspólnicy w umowie, o tyle adres spółki w praktyce ustala zarząd spółki z o.o., a na etapie likwidacji likwidatorzy.

Uchwała o zmianie adresu spółki z o.o. w likwidacji

Poniżej zamieszczam przykładowy wzór uchwały o zmianie adresu spółki.

Uchwała nr …..

z dnia ……………

w sprawie ustalenia nowego adresu Spółki

Likwidatorzy Spółki pod firmą ……….. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w likwidacji z siedzibą w ……..z dniem podjęcia niniejszej uchwały ustalają, że Spółka mieścić się będzie pod adresem: ………….

Uchwała wchodzi w życie w dniem jej podjęcia.

Uchwała została podjęta jednomyślnie przez wszystkich likwidatorów Spółki.

Podpisy likwidatorów

Wpis zmiany adresu spółki z o.o. w likwidacji w KRS

Dodatkowo zmiana adresu spółki wymaga wpisu do KRS. W terminie 7 dni od dokonania zmiany adresu dokonujecie wpisu zmiany w KRS. Zgodnie z art. 22 ustawy o KRS:

Wniosek o wpis do Rejestru powinien być złożony nie później niż w terminie 7 dni od dnia zdarzenia uzasadniającego dokonanie wpisu, chyba że przepis szczególny stanowi inaczej.

Zmiany adresu spółki możecie dokonać wyłącznie elektronicznie poprzez Portal Rejestrów Sądowych/e-formularze KRS. W portalu po zalogowaniu wybieracie wniosek o zmianę. Wypełniacie wniosek odpowiednio do zakresu zmiany oraz załączacie do wniosku uchwałę o zmianie adresu. Podpisujecie elektronicznie zgodnie z reprezentacją oraz dokonujecie opłaty 350 zł oraz wysyłacie. Opłaty możecie dokonać bezpośrednio w systemie lub poza systemem. Wówczas załączacie potwierdzenie dokonanej opłaty.

Pamiętajcie, że jeśli załączyliście skan uchwały to w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku wysyłacie oryginał uchwały do KRS. Pamiętajcie, aby oryginał załączyć do pisma, w którym podajecie sygnaturę sprawy nadaną po wysłaniu wniosku do KRS. Jeśli zatem macie mozliwość to proponuję podpisanie uchwały elektronicznie, chociażby profilem zaufanym. Wówczas nie ma wymogu przesłania dokumentów do KRS w formie papierowej.

Likwidatorzy mogą również upoważnić do złożenia elektronicznie wniosku radcę prawnego lub adwokata. Wówczas należy załączyć do wniosku pełnomocnictwo i potwierdzenie opłaty skarbowej od pełnomocnictwa 17 zł.

Zmiana adresu spółki z o.o. w likwidacji w S24

W S24 niestety brakuje wzorów dokumentów odpowiednich do zmiany adresu spółki w likwidacji. W S24 znajdziecie jedynie uchwałę zarządu w tym zakresie. Zatem proponuję zmianę adresu spółki w likwidacji zgłaszać poprzez Portal Rejestrów Sądowych/e-formularze KRS.

**********************************************

Jeśli poszukujecie wzorów dokumentów i checklist dla spółki z o.o. w likwidacji to zapraszam Was do sklepu z ebookami. Znajdziecie tam również Checklistę wykreślenie spółki z o.o. z KRS po zakończeniu likwidacji.

Checklista wykreślenie spółki z o.o. z KRS po zakończeniu likwidacji

Zapraszam Was do zapoznania się z poprzednimi wpisami:

Czy mogę rozwiązać spółkę z o.o. bez przeprowadzania likwidacji?

Ogłoszenie otwarcia likwidacji w Monitorze Sądowym i Gospodarczym

Likwidacja spółki z o.o. w 10 krokach

Wynagrodzenie likwidatora na podstawie uchwały

Ile trwa kadencja likwidatora?

Zapraszam również na drugiego bloga o spółce z o.o. Zarząd w spółce z o.o.

Nowy e-KRS znajdziecie na stronie Portalu Rejestrów Sądowych

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: