Aneta Kułakowska

radca prawny

Od kilkunastu lat moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności. W oparciu o zdobytą wiedzę i doświadczenie prawne oraz biznesowe, każdego dnia zajmuję się obsługą prawną i pomagam w zakładaniu, organizacji i prowadzaniu spółek.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

Adres do doręczeń likwidatora

Aneta Kulakowska08 sierpnia 2021Komentarze (0)

Zmiany w ustawie o KRS, które weszły w życie 15 marca 2018 r. wprowadziły również obowiązek składania do KRS informacji o adresie do doręczeń likwidatorów. Aktualnie możecie to zrobić poprzez Portal Rejestrów Sądowych lub S24, jeśli spółka została w S24 założona.

Adres do doręczeń likwidatora

Zatem spółka z o.o. w likwidacji już do pierwszego wniosku o wpis otwracia likwidacji załącza  oświadczenie likwidatora o adresie do doręczeń.

Art.19a ust. 5 ustawy o KRS:

Do wniosku o wpis osób reprezentujących podmiot wpisany do Rejestru, likwidatorów i prokurentów należy dołączyć oświadczenia tych osób obejmujące zgodę na ich powołanie oraz ich adresy do doręczeń (..).

Ustawa nie wprowadza ograniczeń w zakresie samych adresów do doręczeń. Może to być adres wskazany dowolnie na terenie Polski, Unii Europejskiej lub poza nią. Należy jedynie pamiętać, że jeżeli adres do doręczeń znajduje się poza obszarem Unii Europejskiej, należy wskazać pełnomocnika do doręczeń w Polsce. Chodzi tak naprawdę o to, aby pod wskazanym w KRS adresem był zapewniony odbiór korespondencji. Tak więc adresem do doręczeń może być również adres spółki czy skrytka pocztowa.

Wzór oświadczenia o adresie do doręczeń likwidatora

Poniżej zamieszczam przykładowy wzór oświadczenia likwidatora o adresie do doręczeń.

Warszawa, dnia …………………

 

Oświadczenie likwidatora o adresie do doręczeń

Ja niżej podpisany …………….. – likwidator w  Spółce pod firmą ……………. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w likwidacji z siedzibą w …………. oświadczam, że moim adresem do doręczeń jest: ……………………..

………………………………

podpis likwidatora

 

Zmiana adresu do doręczeń

Zgodnie z art. 19a ust. 5b ustawy o KRS każdorazową zmianę adresu do doręczeń musicie zgłosić do KRS. Pamiętajcie jednak, że jeśli chcecie zgłosić do KRS tylko i wyłącznie zmianę adresu do doręczeń likwidatora, to zgłoszenie tej zmiany do KRS nie podlega opłacie.

Zmianę adresu do doręczeń możecie zatem dołączyć przy okazji do wniosku zmianowego do KRS. Możecie też załączyć do pisma przewodniego i złożyć do akt rejestrowych. Jeśli chodzi o dołączeniem oświadczenie do wniosku zmianowego to możecie to zrobić w S24 (jeśli spółka została założona w S24). Możecie też załączyć do wniosku o wpis zmian składanego przez Portal Rejestrów Sądowych (PRS). Ewentualnie złożyć oświadczenie o adresie do akt rejestrowych spółki, również korzystając z PRS. S24 nie daje takiej możliwości.

**********************************************

Jeśli poszukujecie wzorów dokumentów i checklist dla spółki z o.o. to zapraszam Was do sklepu z ebookami.

Znajdziecie tam Checklista wpis likwidacji spółki z o.o. do KRSrównież Checklistę wpis likwidacji spółki z o.o. do KRS

Zapraszam Was do zapoznania się z poprzednimi wpisami:

Likwidator w spółce z o.o.

Zwyczajne zgromadzenie wspólników spółki z o.o. w likwidacji

Od czego zacząć likwidację spółki z o.o.?

Elektroniczny KRS również dla spółek w likwidacji

Zapraszam również na drugiego bloga o spółce z o.o. Zarząd w spółce z o.o.

Nowy e-KRS znajdziecie na stronie Portalu Rejestrów Sądowych

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: