Aneta Kułakowska

radca prawny

Od kilkunastu lat moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności. W oparciu o zdobytą wiedzę i doświadczenie prawne oraz biznesowe, każdego dnia zajmuję się obsługą prawną i pomagam w zakładaniu, organizacji i prowadzaniu spółek.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

Spółka z o.o. w likwidacji stroną umowy

Aneta Kulakowska14 sierpnia 2021Komentarze (0)

Jak prawidłowo opisać spółkę z o.o. w likwidacji, gdy jest stroną umowy?

Nie chodzi zatem o konkretną umowę, ale o sam opis spółki w komparycji umowy. Z doświadczenia wiem, że wielu z Was ma problemy z opisaniem spółki jako strony umowy. Często pojawiają się w tym zakresie błędy, ewentualnie opis spółki jest niepełny.

Spółka z o.o. w likwidacji stroną umowy

Niestety bardzo często w swojej praktyce spotkam się z błędami w opisie spółki z o.o. Zarówno jako strony umowy czy innego dokumentu, w którym występuje spółka z o.o. w likwidacji. Dlatego też w dzisiejszym bardzo krótkim wpisie zamieszczam przykładowy wzór opisu spółki z o.o. w likwidacji jako strony umowy, który można umieścić w komparycji umowy lub w jakimkolwiek innym dokumencie:

Spółka pod firmą ……………… spółką z ograniczoną odpowiedzialnością w likwidacji z siedzibą w ………….., adres: 00-000 …………….., ul. ………………., wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy w ………….., …………..Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS ………….., o kapitale zakładowym …………. złotych, NIP ………., REGON ………………., którą przy niniejszej umowie reprezentuje ………..  – likwidator

uprawniony do jednoosobowej reprezentacji zgodnie z reprezentacją wynikającą z odpisu aktualnego z KRS z dnia …………. roku (Identyfikator wydruku: RP/……) oraz z kopii Umowy Spółki załączonej do niniejszej umowy.

To tylko przykładowy wzór, który może zostać przez Was odpowiednio zmieniony w zależności od osób reprezentujących spółkę z o.o. w likwidacji oraz podstawy tej reprezentacji.

Mam nadzieję, że pomogłam 🙂

**********************************************

Jeśli poszukujecie wzorów dokumentów i checklist dla spółki z o.o. to zapraszam Was do sklepu z ebookami.

Znajdziecie tam Checklista wpis likwidacji spółki z o.o. do KRSrównież Checklistę wpis likwidacji spółki z o.o. do KRS

Zapraszam Was do zapoznania się z poprzednimi wpisami:

Zgoda likwidatora na powołanie

Czy wspólnik może być likwidatorem?

Absolutorium dla likwidatora

Adres do doręczeń likwidatora

Likwidator w spółce z o.o.

Zwyczajne zgromadzenie wspólników spółki z o.o. w likwidacji

Zapraszam również na drugiego bloga o spółce z o.o. Zarząd w spółce z o.o.

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: