Aneta Kułakowska

radca prawny

Od kilkunastu lat moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności. W oparciu o zdobytą wiedzę i doświadczenie prawne oraz biznesowe, każdego dnia zajmuję się obsługą prawną i pomagam w zakładaniu, organizacji i prowadzaniu spółek.
[Więcej >>>]

Sklep z ebookami

Opłaty KRS podczas likwidacji

Aneta Kulakowska28 sierpnia 2021Komentarze (0)

Na jakie opłaty KRS należy się przygotować podczas likwidacji?

Kolejne z pytań, które pojawiło się w ostatnim czasie. Zastanawiacie się czy w związku z likwidacją opłaty są inne niż w porzypadku spółki, która tej likwidacji nie planuje. Poza tym zastanawia Was to czy zmiany od 1 lipca 2021 r. spowodowały również zmianę w opłatach.

Opłaty KRS podczas likwidacji

Opłaty KRS podczas likwidacji

Od 1 lipca 2021 r. funkcjonuje elektroniczny KRS, a więc wszelkie wnioski i pisma składacie do KRS wyłącznie poprzez Portal Rejestrów Sądowych w zakładce e-formularze KRS. W zakresie opłat nic się nie zmieniło. Zatem za wniosek o wpis zmian w KRS bez względu na ilość zmian, w tym wniosek o wpis otwarcia likwidacji płacicie łącznie 350 zł tj. 250 zł opłata sądowa i 100 zł opłata za publikację w Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG). Za złożenie dokumentów do akt KRS 40 zł. Z kolei za wykreślenie spółki z KRS po zakończeniu likwidacji 400 zł zł tj. 300 zł opłata sądowa i 100 zł za publikację w MSiG.

Jeśli spółka z o.o. została założona w S24 to nadal możecie korzystać z S24. Za wpis zmian w KRS, w tym otwarcie likwidacji zapłacicie łącznie 300 zł. Za pośrednictwem S24 nie wykreślicie spółki z KRS po zakończeniu likwidacji.

**********************************************

Jeśli poszukujecie wzorów dokumentów i checklist dla spółki z o.o. to zapraszam Was do sklepu z ebookami. Znajdziecie tam również Checklistę wykreślenie spółki z o.o. z KRS po zakończeniu likwidacji ze wzorami dokumentów

Checklista wykreślenie spółki z o.o. z KRS po zakończeniu likwidacji ze wzorami dokumentów

#autopromocja #produktwłasny

Zapraszam Was do zapoznania się z poprzednimi wpisami:

Księga protokołów w czasie likwidacji

Spółka z o.o. w likwidacji stroną umowy

Zgoda likwidatora na powołanie

Czy wspólnik może być likwidatorem?

Absolutorium dla likwidatora

Zapraszam również na drugiego bloga o spółce z o.o. Zarząd w spółce z o.o.

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: